Co zrobić przy nagłym problemie z szambem?

Nikt nie chce o tym myśleć, a tym bardziej nie musi sobie z tym radzić, ale wiedza o tym, co robić w nagłym przypadku septycznym, może oznaczać różnicę między potrzebą naprawy septycznej a jej wymianą. Zaufaj nam, naprawy są zawsze tańsze niż wymiana całego systemu. Czytaj dalej, aby odkryć oznaki, że Twój system jest w niebezpieczeństwie i dowiedzieć się, co powinieneś zrobić, gdy zdarzy się niefortunna katastrofa.

Jakie są oznaki zagrożenia szamba?

Ponieważ większość elementów septycznych jest zakopana pod ziemią, często są one poza zasięgiem wzroku i myśli wielu właścicieli domów. Znajomość wczesnych oznak zagrożenia septycznego może pomóc w ustaleniu, kiedy należy podjąć działania, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom systemu.

W wielu sytuacjach awaryjnych związanych z septyką czarne wody (tj. ścieki) mogą cofać się do toalet i kanalizacji na najniższym poziomie w Twoim domu lub przelewać się do obszaru wokół szamba. Może to być spowodowane przepełnieniem zbiornika blokującym przegrody wylotowe lub zatkaniem rur prowadzących do szamba. Uważaj, aby nie dotykać czarnej wody gołymi rękami, jeśli zobaczysz, jak cofa się do twojego domu lub przelewa się przez szambo.

POWOLNE, BULGOCZĄCE, BULGOCZĄCE LUB ZATKANE ODPŁYWY

Prawidłowo funkcjonujące odpływy powinny usuwać około jednego litra wody co 30 sekund. Jeśli zauważysz, że jeden odpływ zwalnia, może to być po prostu zatkany w tej rurze, ale jeśli odpływy w całym domu są wolniejsze lub bulgoczą po spuszczeniu wody, może to być oznaką poważnych problemów septycznych, zwłaszcza gdy towarzyszy im nieprzyjemny zapach.

MOKRE LUB ZALANE POLE DRENAŻU

Jeśli grunt nad polem drenażowym lub szambo jest bardziej wilgotny niż reszta podwórka, może to oznaczać, że szambo jest zalane. Z powodu azotu w ściekach septycznych prekursorem tego objawu jest często nadmiernie zielona, ​​bujna trawa nad szambo. Jeśli masz zlokalizowane skupiska wody nad polem drenażowym, może to oznaczać pękniętą rurę drenażową. Bardziej rozległe powodzie mogą oznaczać, że Twoje pole odwadniające uległo całkowitej awarii.

CO ROBIĆ PODCZAS NAGŁEGO WYPADKU SEPTYCZNEGO

Gdy zdasz sobie sprawę, że możesz mieć do czynienia z awarią septyczną, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby, miejmy nadzieję, zapobiec pogorszeniu sytuacji, dopóki twój dostawca septyczny nie przybędzie na wizytę pogotowia.

Zadzwoń do zaufanego dostawcy szamba, aby umówić się na wizytę w nagłych wypadkach

Przede wszystkim należy zadzwonić do zaufanego dostawcy septycznego, aby umówić się na wizytę w nagłych wypadkach. Kiedy dochodzi do katastrofy, czas ma kluczowe znaczenie dla wyprzedzenia problemu i zapobieżenia dalszym uszkodzeniom systemu septycznego. Dostawca septyczny będzie w stanie szybko ocenić i rozwiązać problem, aby przywrócić dom do normalnego funkcjonowania. Nie opóźniaj. Im dłużej zwlekasz z przyjęciem kogoś do domu, tym gorsza może być sytuacja z sepsą. Wielu dostawców szamba, w tym my, oferuje awaryjne usługi septyczne właśnie z tego powodu.

Natychmiast zatrzymaj wszelkie zużycie wody

Ponieważ cała woda spływająca do kanalizacji trafia do systemu septycznego, jeśli system septyczny jest w niebezpieczeństwie, należy natychmiast zaprzestać korzystania z wody. Może to zabrzmieć ekstremalnie, ale nawet minimalne zużycie wody może przechylić szalę i spowodować drobną katastrofę w pełnej katastrofie. Jeśli musisz użyć wody przed przybyciem szamba betonowe  (do mycia zębów, mycia rąk, gotowania itp.), wlej ją do pojemnika i wylej na zewnątrz, z dala od szamba.

Dokładnie i ostrożnie zdezynfekuj dotknięte obszary

Jeśli awaria septyczna polega na przelaniu szamba przez czarną wodę lub cofnięciu się do domu, chcesz mieć pewność, że wszystkie dotknięte obszary zostały dokładnie zdezynfekowane . Czarna woda jest uważana za zanieczyszczenie, co oznacza, że ​​może przenosić niebezpieczne bakterie, które mogą powodować choroby u Ciebie lub Twoich bliskich. Noś odzież ochronną (rękawice, gumowe buty i maskę) i wyrzuć wszelkie zanieczyszczone przedmioty do mocnego plastikowego worka do śmieci. Jeśli podejrzewa się zanieczyszczenie wód gruntowych w domu, który opiera się na wodzie ze studni, natychmiast przestań pić wodę z domu i skontaktuj się z lokalnym wydziałem zdrowia , aby upewnić się, że woda jest zdatna do picia.