Jak myć wycieraczki.

Czy można prać wycieraczkę w drzwiach wejściowych?

Tak! jednak zależy to od materiału. Jeśli masz matę z włókna kokosowego, pomocne może być jej delikatne wyszorowanie, uważając, aby jej nie przesycić, ponieważ wchłania wodę. Jeśli jednak nie masz maty z logo z włókna kokosowego, która jest syntetyczna, użycie roztworu płynu do mycia naczyń i wody będzie świetnym sposobem na usunięcie brzydkich plam. Użyj szczotki do szorowania i pozostaw roztwór na macie na 5 do 10 minut przed spłukaniem.

Jak czyścić zewnętrzną matę do drzwi?

Ponownie, zależy to od materiału wycieraczki. Ale jeśli chcesz pozbyć się plam z ogólnej wycieraczki zewnętrznej, dodaj trochę sody oczyszczonej i pozostaw ją na dziesięć minut przed użyciem szczotki do szorowania. W przypadku wycieraczek zewnętrznych soda oczyszczona może pomóc usunąć wszelkie zapachy i plamy. Przed zastosowaniem ostrych środków chemicznych, takich jak środek do czyszczenia dywanów lub benzyna lakowa, należy koniecznie skontaktować się z producentem.

Czy można włożyć wycieraczki do pralki?

Tak! Syntetyczne wycieraczki aluminiowe z włókna kokosowego można prać w pralkach, ale należy zwrócić uwagę na temperaturę, w jakiej należy je prać. Dodatkowo należy je prać w nie biologicznych środkach piorących bez rozjaśniaczy, ponieważ środki takie jak płyn do płukania tkanin mogą potencjalnie uszkodzić matę.