Podstawowe wskazówki dotyczące czyszczenia sofy do naśladowania

Było kilka przypadków, w których złe sprzątanie zniszczyło dobre meble. Jedyną alternatywą jest wiedza o tym, czym jest Twoja sofa, użytym materiale, jej strukturze i jak możesz regularnie utrzymywać ją w jak największej czystości. Oto kilka wskazówek , które pomogą Ci w utrzymaniu twoich mebli. Jeżeli nie masz czasu to zleć komuś innemu czyszczenie sofy Wrocław.

Sofy i kanapy to zestawy mebli, które przechodzą wiele nadużyć, zużycia. Siedzenie, skakanie na nich, rzucanie na nich ubrań, zabawek i bibelotów może w krótkim czasie sprawić, że nawet najlepsi będą wyglądać na wyblakłych i zużytych.

Kanapy są dostępne w różnych materiałach, tkaninach i wzorach. Od tapicerki bawełnianej i lnianej po czystą i sztuczną skórę, materiały są ogromne, różnią się techniką konserwacji i wymagają specjalnej pielęgnacji. Zwykłe domowe środki czyszczące nie działają w oparciu o koncepcję „jeden rozmiar dla wszystkich”, jeśli chodzi o sofy. Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych obecnie środków do czyszczenia na sucho. wykonanie dobrej pracy jest możliwe bez angażowania profesjonalistów, którzy robią to po wygórowanych kosztach.

Materiał sofy

Jesteśmy świadomi materiału kanapy przed odebraniem go z salonu. W przypadku mebli używanych identyfikacja może być trudna. W razie wątpliwości poszukaj metki z tkaniny na swojej kanapie, aby określić rodzaj materiału, z którego jest wykonana. Markowe sofy często mają kody literowe wskazujące, w jaki sposób można je czyścić.

 • Tkaniny tapicerskie do sof i porady dotyczące czyszczenia

  • Skóra: Oprócz nadania wnętrzom eleganckiego i klasycznego wyglądu, skóra jest również odporna na plamy. Odkurzanie raz na dwa dni wystarczy, aby utrzymać go w czystości. Jeśli jednak konieczne jest dokładne czyszczenie, przetrzyj obszar ściereczką z łagodnym mydłem i wodą. Natychmiast osusz miejsce wilgotną szmatką; pamiętaj, aby nie moczyć za bardzo.
  • Bawełna: Tkanina ta jest najczęściej używana do dekoracyjnego materiału obiciowego. Jeśli regularnie odkurzasz tapicerkę, wystarczy pranie tkanin bawełnianych raz w miesiącu. Prać każdą tkaninę osobno, ponieważ bawełna ma tendencję do odbarwiania. Suszyć tkaninę w cieniu, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może powodować blaknięcie. Jeśli tkanina jest utrwalona, ​​wypierz ją wodoodpornym rozpuszczalnikiem.
  • Aksamit: Pluszowy i luksusowy aksamit dodaje królewskiego charakteru Twoim wnętrzom i dobrze reaguje na lekkie marszczenie i szczotkowanie. W przypadku plam użyj rozpuszczalnika do tkanin z kodem czyszczenia „S”. Postaraj się pokryć jak największą powierzchnię, aby uniknąć „czystego pierścienia”.
  • Len: Czyszczenie nie zmienia nawet nieznacznie jakości tej tkaniny. Wypierz ręcznie lnianą tapicerkę i wysusz ją w cieniu.
  • Zamsz: Są odporne na plamy i plamy. Regularnie odkurzaj zamszowe tkaniny . W przypadku uporczywych plam, umyj tkaninę delikatnym mydłem i wytrzyj ręcznikiem papierowym.
  • Tkanina Sunbrella: jest łatwa do czyszczenia i suszenia, dzięki czemu może być używana zarówno jako tkanina obiciowa wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Umyj, wybielaj i susz, aby zadbać o tkaninę.

Zwykłe plamy na tapicerkach

Oto kilka najbardziej możliwych sposobów powstawania plam i sposobów ich usuwania.

 • Mleko/kawa/herbata: namocz tkaninę w zimnej wodzie. Jeśli jest oznaczony jako tylko do czyszczenia na sucho, użyj ręcznika papierowego jako bibuły i skorzystaj z pomocy pralni chemicznej.
 • Smar: Im szybciej się tym zajmiesz, tym lepiej. Użyj odpowiedniego detergentu i pozostaw na chwilę. Upewnij się, że używasz bardzo gorącej wody, aby detergent zaczął działać natychmiast i skutecznie.
 • Alkohol/Pure pomidorowy: Delikatnie osusz tkaninę wilgotną ściereczką. Namocz szmatkę w zimnej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu na pół godziny.
 • Błoto: Odstaw na chwilę. Plamy z błota są łatwe do usunięcia po wyschnięciu. Delikatnie zeskrob plamę za pomocą miękkiej plastikowej skrobaczki. Możesz użyć noża do zabawy swojego dziecka. Nałóż płynny detergent na plamę i delikatnie wetrzyj ubranie między palcami.
 • Pomadka: Delikatnie osusz plamę bibułą. Nigdy nie próbuj go wycierać, ponieważ plama może się rozmazywać. Stosowanie domowego amoniaku jest najlepszym rozwiązaniem na plamy ze szminki. W razie potrzeby umyć zgodnie z zaleceniami, używając łagodnego detergentu.

Wskazówki do zapamiętania podczas czyszczenia tkanin obiciowych

 1. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta podczas czyszczenia.
 2. Usuwanie plam tak wcześnie, jak to możliwe, ułatwia czyszczenie.
 3. Trzymanie pod ręką odplamiacza w sztyfcie ułatwia pracę.
 4. Nie susz w pralce ani nie prasuj tkaniny, dopóki plama nie zostanie całkowicie usunięta.

Dbanie o tkaniny do dekoracji domu jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Aby pozostać na szczycie gry, po prostu postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i bądź ostrożny, aby przypadkowo coś nie poplamić. Jeżeli nie potrafisz poradzić sobie z rodzajem zabrudzenia zadzwoń do pranie tapicerki Wrocław.