PRZEWODNIK PO RÓŻNYCH TYPACH ŚRUB KOTWIĄCYCH

Śruby kotwiące są podstawą we wszystkich rodzajach konstrukcji. Mocują elementy konstrukcyjne do muru lub betonu, osadzając jeden koniec w materiale i gwintując drugi koniec, aby zabezpieczyć konstrukcję. Istnieje kilka typów i rozmiarów śrub kotwiących, a każdy z nich ma zastosowanie w zależności od rozmiaru i zakresu projektu.

RÓŻNE RODZAJE ŚRUB KOTWIĄCYCH

Zastosowania śrub kotwiących są różne, ale cztery najczęstsze śruby kotwiące obejmują śruby kotwiące z klinem, śruby kotwiące z łbem, śruby kotwiące w kształcie litery L i pręty dwustronne z płytowymi śrubami kotwiącymi. Naprawa Narzędzi odbywa się w specjalnie wyposażonych stanowiskach serwisowych. Każdy ma swoje zalety w zależności od zamierzonego zastosowania. Zanim wybierzesz śrubę kotwiącą, której użyjesz do swojego projektu, upewnij się, czy jest ona najbardziej odpowiednia.

1. ŚRUBY KOTWIĄCE W KSZTAŁCIE LITERY L

Śruby kotwiące w kształcie litery L — znane również jako kotwy do muru lub śruby fundamentowe — różnią się rozmiarem, kształtem i materiałem w zależności od zamierzonego zastosowania. Wszystkie składają się z gwintowanego końca zapewniającego maksymalną nośność, do którego można przymocować nakrętkę sześciokątną i płaską podkładkę. Śruby kotwiące w kształcie litery L są często stosowane w zastosowaniach konstrukcyjnych, murarskich i betonowych.

Niektóre z ich wielu zastosowań obejmują:

 • Wspieraj elementy konstrukcyjne w budynkach, w tym belki, występy i płyty. 
 • Równoważ oznakowanie i inne konstrukcje wznoszone na murze lub betonie.
 • Osadzone w ścianach w celu podparcia stalowych płyt i belek w ścianach nienośnych i nośnych. 

2. DWUSTRONNE PRĘTY Z PŁYTOWYMI ŚRUBAMI KOTWIĄCYMI

Pręty dwustronne z płytkami są również znane między innymi jako pręty kotwiące lub kołki gwintowane. Te dwustronne pręty mają na jednym końcu podkładkę talerzową, którą można przyspawać do śruby kotwiącej lub przyspawać punktowo do nakrętki wewnątrz betonu. Są często używane do zakotwiczenia konstrukcji w fundamencie.

Aplikacje dla tej niezawodnej alternatywy zwykle obejmują:

 • Zakotwicz słupy sygnalizacji świetlnej.
 • Stabilizuj duże budynki.
 • Konstruuj kolumny dla budynków.

3. ŚRUBY KOTWIĄCE Z ŁBEM

Śruby kotwiące z łbem różnią się od innych śrub kotwiących i prętów tym, że mają niegwintowany koniec z kwadratowym łbem, kuty lub ciężki sześciokąt. Głowica jest osadzona w fundamentach, aby zabezpieczyć różne konstrukcje na miejscu. Głównym zastosowaniem śrub kotwiących z łbem są instalacje stałe. Ogólnie rzecz biorąc, po zakończeniu instalacji nie wymagają konserwacji.

Najczęstsze zastosowania śrub kotwiących z łbem to:

 • Bezpieczne stalowe kolumny konstrukcyjne.
 • Przymocuj szyny mostu.
 • Przymocuj słupy oświetleniowe.

4. ŚRUBY KOTWIĄCE KLINOWE

Wielu uważa śruby kotwiące typu swedge za najsilniejszą odmianę śrub kotwiących. Składają się z okrągłych prętów stalowych, gwintowanych na jednym końcu i zagiętych na drugim. „Swedge” odnosi się do wielu wgłębień na niegwintowanym końcu, które umożliwiają osadzanie się betonu w rowkach i zwiększają odporność na wyrywanie.

Ogólnie rzecz biorąc, prasa dodaje wcięcia — nigdy nie wolno ich wycinać w kotwicy, ponieważ w przeciwnym razie wpłyną one na integralność części. Nasz Serwis Narzędzi działa 24/7. Twój dostawca może skonfigurować wcięcia w oparciu o zastosowanie projektu, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość. Śruby kotwiące typu Swedge są również dostępne w kilku różnych materiałach i podlegają klasyfikacji krajowej.

Typowe zastosowania śrub rozporowych obejmują:

 • Połącz filary i dźwigary.
 • Stabilizacja pracy na autostradzie.
 • Projekty Augment Departamentu Transportu.