Wysokość wkładu własnego na koszt kredytu hipotecznego

Minimalny wkład własny

Jak kupić dom lub mieszkanie? Zdecydowana większość osób korzysta z kredytu hipotecznego. W trakcie składania wniosku bank sprawdza zdolność kredytową kredytobiorcy i określa, ile pieniędzy jest gotów pożyczyć. Jednym z najważniejszych warunków udzielania pożyczek jest wysokość kapitału własnego – wkładu własnego, jaki pożyczkobiorca musi wnieść do inwestycji. Im wyższy procent kapitału własnego, tym mniejsze ryzyko dla banku i łatwiej uzyskać kredyt. W Polsce minimalny udział kapitałowy wynosi 20%, ale w indywidualnych przypadkach może być wyższy lub niższy.
Korzystając z usług doradcy kredytowego Wrocław można ułatwić sobie życie i otrzymać od takiego doradcy przegląd sytuacji kredytowej w wielu bankach.

Dodatkowe koszty?

Uzyskanie kredytu hipotecznego to jedno z największych zobowiązań finansowych, jakie możesz zaciągnąć. Kredyt hipoteczny to pożyczka, która jest zabezpieczona pod dom, co oznacza, że jeśli nie nadążasz ze spłatami, twój dom może zostać przejęty. W związku z tym, przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny należy wziąć pod uwagę wysokość kaucji, którą trzeba będzie wpłacić. Kaucja nazywana jest wkładem własny i reprezentuje kwotę jaką będziesz musiał wpłacić z góry. Wielkość wkładu własnego może być różna w zależności od pożyczkodawcy, ale zazwyczaj wynosi od 10% do 20% wartości nieruchomości. Jeśli nie jesteś w stanie wywiązać się z wkładu własny własny, nadal możesz mieć możliwość uzyskania kredytu hipotecznego, ale prawdopodobnie będziesz musiał opłacić dodatkowe ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, co zwiększy Twoje miesięczne płatności. Doświadczony doradca kredytowy Wrocław sprawdzi dla Ciebie, który bank oferuję najlepszą ofertę przy niskim wkładzie własnym.

Warto skorzystać z doradcy hipotecznego

Doradca kredytowe Wrocław zwróci uwagę na ryzyka związane z niskim wkładem własnym. Takim ryzkiem są np. wysokie płatności miesięczne czy większy koszt całkowity kredytu. Warto w takim przypadku poprosić doradcę o przedstawienie nawet więcej niż 3 ofert kredytów hipotecznych.