DLACZEGO NAPOWIETRZANIE TRAWNIKA ZE ZBIORNIKAMI NA WODĘ JEST KONIECZNE

Aby poznać dokładny powód, dla którego musisz napowietrzać trawnik, ważne jest, aby wiedzieć, na czym dokładnie polega proces napowietrzania trawnika. A żeby wiedzieć, co dokładnie oznacza napowietrzanie trawnika, ważne jest, aby wiedzieć, czym jest maszyna zwana aeratorem i czy jest połączona z maszyną jakim są biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Aerator wygląda prawie jak kosiarka, z tym że ta pierwsza jest nieco szersza, cięższa i krótsza. Ma podwozie składające się z cylindra z obracającymi się kolcami rdzeniowymi. Te kolce rozbijają zbitą glebę, co powoduje, że rosnące trawy słabną, a ostatecznie obumierają.

Kiedy zagęszczony grunt ulega rozbiciu, oczekuje się, że wydarzą się następujące rzeczy:

* Lepszy transfer składników odżywczych, wody i tlenu do gleby

* Promocja mikroorganizmów pomagających w rozwalaniu strzechy

* Redukcja spływu pestycydów i nawozów

* Pomaga pobudzić wzrost systemów korzeniowych

Innymi słowy, proces napowietrzania sprzyja rozwojowi trawy i innych roślin. Dlatego jest to uważane za procedurę konserwacji ogrodu.

Większość aeratorów to potężne maszyny i dlatego wykonanie zadania na własnym podwórku nie powinno zająć ci pół godziny lub nawet więcej. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy zachowujesz ostrożność podczas korzystania z urządzenia.

Maszyna może być dość ciężka, więc pamiętaj, aby ją popchnąć we właściwy sposób podczas jej obsługi. Dodatkową przyczepność można uzyskać dzięki dwóm zdejmowanym obciążnikom dołączonym do maszyny.

Do obracania maszyny potrzebna jest wystarczająca siła, ponieważ skręcanie jest trudne. A manewrując po podwórku, unikaj miękkich punktów — te maszyny mogą utknąć w miękkich miejscach. Podziemne zbiorniki na deszczówkę nie pomagają w manewrowaniu po podwórku z uwagi na otwór wejściowy nad ziemią.

Zwróć uwagę na położenie linii tryskaczowych i przewodów elektrycznych zakopanych na podwórku. Aeratory mogą tworzyć głębokie dziury i uszkadzać te linie, powodując podmokłą glebę i porażenie prądem.

Na koniec, wkładając aerator do pojazdu, upewnij się, że jest on podtrzymywany przez stabilną rampę. To samo dzieje się przy przenoszeniu maszyny z pojazdu na ziemię. Należy pamiętać, że sama maszyna jest ciężka, a próba samodzielnego jej podnoszenia może spowodować poważne obrażenia.

Poniżej przedstawiono inne metody napowietrzania trawnika z urządzeń typu naziemne zbiorniki na deszczówkę:

* Zdobądź widelec ogrodowy. Wbij ten widelec ogrodowy kilka centymetrów w głąb gleby. Kołysz się tam iz powrotem, aby gleba dostała wystarczającą ilość tlenu. Ta metoda wymaga dużo czasu i energii, aby zakończyć, ale jest tak samo skuteczna jak użycie aeratora, nie wspominając o tym, że to podejście nie jest tak kłopotliwe jak podejście wspomniane powyżej.

* Można zastosować ręczny aerator wtykowy. Ten typ urządzenia usuwa czopki gleby, dzięki czemu może prawidłowo „oddychać” i przechowywać więcej składników odżywczych i wody.

Przed wykonaniem jednego z tych dwóch podejść upewnij się, że wiesz już, gdzie na podwórku znajdują się linie tryskaczowe i przewody elektryczne. Uszkodzenie któregokolwiek z nich może spowodować zalanie gleby i porażenie prądem.